İLKELER

03

İNOVASYON

İnovasyonu sürdürülebilirliğin önemli bir aracı olarak değerlendiriliyoruz. İnovasyonla tüketicimizi anlamayı, istek ve ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyoruz.

Bu doğrultuda kaliteden ödün vermeden yeni ürün geliştiriyor ve mevcut ürünlerde iyileştirme projeleri yapıyoruz. Türkiye’nin ilk hızlı tüketim ve gıda Ar-Ge şirketi olan Northstar’ın Tüketici Teknik Araştırmaları Departmanı iş birliğiyle çalışmalar yürütüyoruz. Bu kapsamda 2016 yılında toplamda 50’nin üzerinde tüketici, QSI ve farklılık testi ve QDA çalışması yürüttük. Araştırma çalışmaları sayesinde geliştirdiğimiz ürünlerle tüketicilerimizi mutlu etmeye devam etmeyi amaçlıyoruz.

İnovasyonu sadece tüketici memnuniyeti için değil aynı zamanda çevresel ve sosyal sürdürülebilirlikle ilgili sorumluluklarımızı yerine getirmek için de işimizin odağında tutuyoruz. 2024 yılına kadar inovatif uygulamalar sayesinde, ambalajlardaki plastik miktarını %20 azaltmayı planlıyoruz. Benzer şekilde kâğıt kullanımını da %20 azaltarak kâğıt tasarrufu sağlayacağız.

Tüm çalışanlarımızın yenilikçi fikir üretimine katkıda bulunmasını sağlıyoruz. 2024 yılına kadar Akıl Küpü ile hayata geçirilen proje sayısında %100 artış hedefliyoruz.
Şirket içi inovasyon kültürünü arttıracak çalışmalar yapıyoruz. Deneyimli Ar-Ge kadromuzun öncülüğünde inovatif yaklaşımla pazarlamadan üretime, tedarik zincirinden ve satışa kadar tüm birimlerimizin katkısıyla yeni ürünler geliştiriyoruz.